A térd ízületi szövődményei. Térdízületi gyulladás (artritisz) típusai és kezelésük

Létrehozva: A sérülés bekövetkezhet egy rossz, hirtelen mozdulatnak köszönhetően, de gyakran a túlterhelés okozza ezt a károsodást, ilyenkor kialakult ártalomról beszélhetünk. A sérülést okozhatja a latapadó láb hirtelen irányváltásnál a comb és a törzs fordul, de a lábszár a földhöz tapadva marada térd ízületi szövődményei például egyetlen talajra való leérkezéskor.

a térd ízületi szövődményei

Ezekben az esetekben a sérülést az ízület nem megfelelő terhelése eredményezi. A porcleválás tünetei A porcleválás leggyakoribb tünetei a térdízületi mozgáskorlátozottság, valamint a mozgással együttjáró fájdalom, legfőbbképp ízületi mozgáshatárhoz közelítve.

a térd ízületi szövődményei

Ha a sérült porc beakad, a térdízületet nem lehet kinyújtani. A térd teherbírása nagymértékben csökken, instabillá válik.

Térdfájdalom? 🤷‍♀️ FELEJTSD EL EGY ÉLETRE! [6 hetes Program]

A porcleválás kezelése - Budai FájdalomKözpont Porcleválás gyanuja esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, mivel az ilyen jellegű sérülések gyakran műtéti beavatkoást igényelnek. Ennek elmúlasztása tartós fájdalom kialakulásához vezethet, illetve a mozgástartomány és terhelhetőség végleges csökkenéséhez.

Szamosi Szilvia, reumatológus szakorvos A térdízület kopásos megbetegedése esetén a csontokon kinövések, sarkantyúk jelennek meg, melyek merevséget okoznak, olykor az ízületek ropognak, kattognak mozgás közben. A gonarthrosis végstádiumában jön szóba a művi ízület, azaz térdprotézis beültetése. Az enyhe porckárosodástól a végállapotig, rendszerint hosszú idő, több év telik el. A porc pusztulását több tényező is elősegítheti; idősebbeknél az életkor előrehaladtával egyre gyakoribb, 65 év felett már százalékban figyelhetjük meg.

A kezelés több fázisból áll. A műtétet megelőzően az aktív fájdalomcsillapítás injekciós kúra javasolt, amely a műtétet követően is alkalmazva gyorsítja a felépülést, eredményesen szünteti meg a fájdalmat.

a térd ízületi szövődményei

A fájdalom és gyulladás megszűnését követően funkcionális gyógytornával kell tovább haladni a rehabilitációs folyamatban. Budai FájdalomKözpont.

• Az ízületi fájdalom minden ízületet sújt
  • Térdkalács (patella) körüli fájdalom | felsomatraiskola.hu – Egészségoldal | felsomatraiskola.hu