Glükózamin-kondroitin mikor kell bevenni

glükózamin-kondroitin mikor kell bevenni

Már az elején érdemes leszögezni: porcképző készítmény és hatóanyag nincs. A porcot támogató hatóanyagokat magukban foglaló termékek vannak. A leggyakoribb hatóanyagok Széles termékpalettával találkozhatunk, amennyiben nem vényköteles készítményeket vásárolunk, ezek között a hatóanyag-összetételt tekintve van különbség.

Glucosamine 120 Tablet-Hardline Nutrition Ürün Tanıtım

A leggyakrabban előforduló hatóanyagok: Kondroitin-szulfát: meghatározó eleme a porcszövet sejtközti állományának. Segít a sérült porc rugalmasságának visszaállításában, valamint gyulladásgátló hatású. Glükózamin-szulfát: Kulcsfontosságú a porcegészség megóvásában.

glükózamin-kondroitin mikor kell bevenni

Gátló hatású van a porcszövetet bontó enzimekre, ezáltal lassítja a porcszövet pusztulását. Javítja az ízületi folyadék viszkozitását.

Porcerősítők: mi a különbség?

MSM Metil-szulfonil-metán : serkenti a porcszövet anyagcseréjét, nélkülözhetetlen a kollagénrostok szintéziséhez is. Hialuronsav: fontos az ízületek egészségének megóvásában, felelős a porcok rugalmasságáért, biztosítja az ízületi folyadék viszkozitását.

glükózamin-kondroitin mikor kell bevenni

Nagy mennyiségű vizet képes megkötni. Súlyos porckopások kezelésénél direkten az adott ízületbe injekciózzák, de van szájon át szedhető változata is.

glükózamin-kondroitin mikor kell bevenni

A készítményekben az a közös, hogy leginkább megelőzésre, valamint enyhe és ízületi gyulladás panaszainak enyhítésére alkalmazhatók. A tudomány jelenlegi állása szerint a porckopás nem visszafordítható, a termékek a test regenerációját segítik, lassítják a porcszövet-elhalási folyamatot, valamint erősítik az ép szövetet.

glükózamin-kondroitin mikor kell bevenni

Bármilyen készítményt is válasszunk, csupán kúraszerűen három hónap rendszeres szedés alkalmazott szedés hozhat eredményt. Helytelenül alkalmazva, a készítmények inkább kárt okoznak, mintsem segítenének, elég példaként említeni glükózamin-kondroitin mikor kell bevenni vízmegkötő tulajdonságát, így ha valaki nem visz be elég folyadékot, vízhiányos panaszokkal is számolhat.

Módosítva: A porcokat "olajozni kell"- meg tudjuk őrizni rugalmasságukat! Ezeket a porcerősítőket használja. Természetes, hogy a kor előrehaladtával ízületeink egyre kopnak, de akár már fiatalon is sérülhetnek. Nem árt tudni, hogy a porcokat újra építeni nem lehet, erősíteni, s ezzel ellenállóbbá tenni, elhasználódásukat lassítani azonban igen.