Elsőáldozás
Megjelent: 2008. április 25.

Nagy öröm a családnak, a rokonságnak, ha a várva várt gyermek megérkezik.

..és nagy öröm a Katolikus Egyháznak is, amikor a szülők a keresztség szentségében részesítették féltett kincsüket, és ez által új tagokkal gyarapodik Isten nagy családja.

Aztán eltelik 6-7 év, és a pici babából „nagy” iskolás gyermek lesz, ahol a számok, betűk titokzatos birodalma mellett megismerkednek a Mennyei Atya jóságával, szeretetével, és Jézus tanításaival is.

1 év tanulás után végre eljön életük egyik legszebb pillanata, amikor személyesen is fognak Jézussal találkozni.

Egyházközségünkben május 18-án délelőtt ½ 11 órakor lesz a Háromfalú templomában az elsőáldozás, amire 7 gyermek nagy várakozással és áhítattal készül.

Az elsőáldozó az Oltáriszentséget, Krisztus testét veszi magához. Ez a szentség a lelki fejlődés, a keresztény élet folyamatos segítője, ezért helyes tiszta lélekkel, felkészülten várni a Jézussal való találkozást.

Bízunk benne, akik egyszer e kenyérből táplálkoznak, soha nem utasítják vissza jóságos Istenünk ezen nagy ajándékát!

„…boldogok, akiket meghív asztalához Jézus, az Isten báránya!”