Hétvégi programajánlat 2010. április 17-tõl
Megjelent: 2010. április 09.

Közel fél éven át tartó, 10 alkalomból álló hétvégi programsorozatot ajánlunk ismeretszerzéssel, közös túrázással a Mátra legszebb helyein a Viaticum alapítvány szervezésében, „Mátra felfedezése” címmel. Részletes információk a www.viaticum.hu weblapon.

2010.04.17

A tájbejárás sorozat megnyitója, elõadás a „Föld napja” alkalmából, majd séta a „Szénégetõk tanösvényen.

Találkozó: 10.00 órakor Mátraszentimre  község elõadótermében,

2010.05.01

Ismerkedés Mátra környezeti állapotával a Gyöngyös - Mátrafüred között  közlekedõ kisvasút nyomvonalán.

Találkozó: 8.00 órakor a gyöngyösi kisvasút végállomáson.

2010.05.15

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretein belül megvalósuló, Szalajkaházig meghosszabított  kisvasút nyomvonalán tanulmányozzuk a Mátra növény és állatvilágát.

Találkozó: 9.00 órakor a gyöngyösi kisvasút végállomáson.

2010.05.29

Térképismeret, tájékozódás a terepen a Mátraszentimre – Hutahely – Csörgõ-patak  völgye -  Ágasvári pihenõ – Ágasvár – Mátraszentistván – Mátraszentimre útvonalon.

Találkozó: 9.30 órakor a mátraszentimrei sportpályán

2010.06.12

Mátrakeresztes – Csörgõ-patak – Csörgõ szurdok – Fiusom patak – Mátraszentimre  útvonalon a szelektív hulladékgyûjtés, hulladékhasznosítás elméleti  alapjaival ismerkednek meg a résztvevõk, miközben sor kerül a túrautvonalon a szemétgyûjtésre.

Találkozó: 9.30 órakor a mátrakeresztesi buszmegállóban.

2010.07.17

Útvonal: Mátraszentimre – Mátraszentistván – Vörös –kõ kilátó – Mátraszentlászló -  Három falu temploma. Tanulmányozzuk a Mátra környezeti állapotát.

2010.08.07

Nemzeti Parkjaink a téma a Mátraszentimre – Bagolyírtás –Fallóskút – Szentkút – Mátraszentimre tájbejárás alatt.

2010.09.04

Növényvilág, állatvilág megfigyelése a Mátraszentimre – Bögös rét – Galyatetõ – Mátraszentimre útvonalon.

2010.09.18

A levegõ tisztasága kérdéskört tárgyaljuk a Mátraháza – Déli sípálya – Kékestetõ – Somor-patak völgye – Mátraháza programunkon.

Találkozó: 10.00 órakor a mátraházai buszmegállóban.

2010.10.02

A Tájbejárás sorozat záró rendezvénye. Mátraszentimre – Blokkház – Szalajkaház – Gaskó rét – Nagy Átal-kõ – Mátraszentimre turistaúton foglalkozunk a megújuló energiákról.

Találkozó: 10.00 órakor a mátraszentimrei sportpályán

A programokon a részvétel ingyenes, idõjárás függvényében bográcsozunk., szalonnát sütünk.

Várjuk jelentkezését az aktuális programokra a matratura@viaticum.hu e-mail címen, vagy a www.viaticum.hu honlapon.